poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednak na uwadze, by wybór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem kajaki, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub klapie. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]