Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Jeśli szukasz eksperta, który rozwiąże problem z wirusem WordPress, wejdź na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, iż ilość sklepów oraz witryn działających z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania witryny wirusem, potrzebne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Logowanie na witrynę jest zablokowane? Treści zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na stronie widnieją linki do obcych Ci portali? A może ze strony internetowej wysyłana jest niechciana poczta? To jedynie kilka z popularnych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji konieczne jest błyskawiczne działanie w celu zlikwidowania przyczyn infekcji i przywrócenia witryny do należytego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres wiedzy osób, które każdego dnia parają się tylko projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich najlepiej zlecić specjalistom od tego typu działań.

Usuwanie wirusów ze strony internetowej – drobiazgowy przegląd plików i baz danych strony

Eksperci zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują dokładny przegląd baz danych i plików strony. Weryfikują kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki htaccess i wp-config. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą ryzyko dalszych infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja mogła spowodować włączenie strony do listy wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują też niezbędne czynności w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Regularne uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest bardzo istotne, ponieważ naprawa wszelkich efektów zainfekowania nie jest gwarancją, że taki kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]