Szukasz mieszkania na sprzedaż w Krakowie? O tym pamiętaj

Rynek nieruchomości w Krakowie zaliczany jest do najszybciej rozwijających się w Polsce. Nic to dziwnego – Kraków jest przecież drugim pod względem ilości mieszkańców miastem w kraju i wciąż się powiększa. Nabywcy najchętniej decydują się na lokale z rynku wtórnego – przyczyną są nie tylko przystępne ceny, lecz także ich duża dostępność. Mieszkania w Krakowie mają różne ceny – zależą one od położenia, metrażu i standardu nieruchomości. Gdzie więc zapłacimy najwięcej? Które lokalizacje szczycą się szczególnym zainteresowaniem klientów?

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – osiedla

Wśród czynników wpływających na cenę zakupu mieszkania na sprzedaż w Krakowie szczególne znaczenie ma położenie. Najtańsze lokale znajdują się w takich dzielnicach jak Prądnik Biały czy Dębniki – koszty ich kupna nie przekraczają 3000 PLN za 1 metr kwadratowy. Najwięcej zapłacimy zaś w okolicy Starego Miasta i Zwierzyńca – chcąc kupić tam lokal, musimy przygotować się na wydatek od czterech i pół tysiąca zł za m2.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie okazują się zbyt kosztowne?

Warto wiedzieć, iż dostępne są sposoby umożliwiające zminimalizowanie kosztów zakupu mieszkania. Sporej nieraz prowizji naliczanej przez pośrednika unikniemy wchodząc na serwis ominposrednika.pl, na którym kupimy mieszkanie zarówno z rynku wtórnego, jak i od razu od twórcy. Portal dostępny jest również dla osób chcących sprzedać swoje mieszkanie oraz firm budowlanych.