Ułatwienia dla firm – o mass collect

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących mass collect, kliknij tu.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie użyteczna?

Funkcja mass collect jest zasadniczo niesłychanie prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, jak również wszelkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania przelewu (przelew pocztowy, przelew z karty bądź standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na eliminację możliwych pomyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Bieżące śledzenie przychodzących opłat – zalety mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne w większości banków (mają ją m.in. mBank i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jego zastosowania w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie wystawia około setki faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc monitorowanie na bieżąco przychodzących należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]