Pomoc w księgowości – zewnętrzna firma

księgowość w Katowicach

Kluczowym działem działalności gospodarczej jest księgowość. Dba on o poprawne księgowanie dokumentów, uiszczanie składek, finanse całej firmy. Sprawdźmy czy warto zatrudnić specjalistę na oddzielne stanowisko, czy jednak posiłkować się pomocą profesjonalnego biura rozliczeń?

Czym charakteryzuje się kompleksowa księgowość

Na początkowym stadium funkcjonowania spółki, najlepiej zdecydować się na pomoc firmy rachunkowej. Tego rodzaju instytucje pomogą nawet zarejestrować firmę, czy pozyskać dofinansowanie z funduszy unijnych i urzędów. Oferują one księgi przychodów i rozchodów, rejestry VAT, sporządzają analizy finansowe, a także troszczą się o sprawy rozliczania VAT-u. Powierzenie finansów naszego przedsiębiorstwa biurom rachunkowym jest tańsze niż zatrudnienie księgowej, więc opłaca się również pod kątem oszczędności.

Czym kierować się przy wyborze księgowości?

Podczas gdy tego typu firmy zapewniają pośrednictwo przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, właściciele firmy mogą skoncentrować się na rozszerzaniu interesu. W Polsce funkcjonują niewielkie biura rachunkowe oraz tzw. sieciówki, działające w całym kraju, świadczące księgowość zarówno w Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, a także w mniejszych miastach. Warto zaufać sprawdzonej firmie, zachwalanej przez innych klientów. To jedyna gwarancja, że nasze sprawy budżetowe są nadzorowane prawidłowo i niesprzeczne z najnowszymi aktami prawnymi.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]