Polisolokaty nie tak opłacalne

Kuszą wysokim zyskiem, jednak rzadko są trafionym rozwiązaniem. Polisolokaty stały się ostatnio poważnym problemem. Jak wytłumaczyć sobie dobrą opinię owych produktów? Jako produkt będący ubezpieczeniem, umożliwiają uniknięcie wysokiego podatku Belki, a to bardzo zwiększa korzyści inwestora. Pozostałe plusy? Ciężko je znaleźć, gdyż zwiedzeni tym klienci źle pamiętają umowę z instytucjami oferującymi polisolokaty.

Zastanawiasz się nad polisolokatą? Przemyśl to

Powinniśmy nie zapominać, iż polisolokaty wiążą się nie tylko z możliwością wypracowania dużego zysku, ale również jeszcze poważniejszym niebezpieczeństwem. Z uwagi na fakt, iż są to oferty ubezpieczeniowe, w przypadku bankructwa banku odszkodowanie wypłaci nam nie Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a jego ubezpieczeniowy odpowiednik. Oznacza to, że nie odzyskamy wszystkich funduszy – najwyżej około 75 tysięcy złotych. W przypadku polisolokat częste okazują się również umowy, które wprowadzają inwestora w błąd oraz sprowadzają na niego duże wydatki. Są one opracowane tak, iż z wyłowieniem nieuczciwych umów trudności mają nawet doświadczeni doradcy.

Polisolokaty na wokandzie

Nie powinno zatem zaskakiwać, że wielu inwestorów stara się zerwać zobowiązanie, unikając jednocześnie płacenia dotkliwej zwykle sankcji. Co istotne, ostatnimi czasy sądy wydają wiele orzeczeń pomyślnych dla pozywających, opisując polisolokaty jako produkty oszukańcze dla klienta. Powinniśmy wspomnieć, że na rynku funkcjonują już radcy oferujący porady dla klientów mających problemy przez polisolokaty.