Na czym polega kredyt bez historii kredytowej?

Jak wiemy, przed udzieleniem nam kredytu, bank dokładnie analizuje zdolność kredytową wnioskodawcy. Co jednak ukrywa się pod tym pojęciem? Jakie przesłanki są najważniejsze? Jak nietrudno stwierdzić, najistotniejsza jest z pewnością wielkość naszych przychodów. Analizując zdolność kredytową, pracownik banku skontroluje również to, w jakich odstępach je pozyskujemy oraz określi ich pochodzenie. Ważny jest także wiek kredytobiorcy, liczba osób w gospodarstwie domowym oraz to, czy w porę opłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania – to ostatnie ma zwykle największe znaczenie. Porównując to z wysokością kredytu i ilością rat, instytucja bankowa decyduje, czy jesteśmy w stanie go bez komplikacji spłacić. Co natomiast, jeżeli kredyt nie zostanie nam udzielony?

Zamiast pożyczki pozabankowej – kredyt bez historii kredytowej

Na największe problemy powinni przygotować się ci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Należą do nich zwłaszcza studiujący oraz kredytobiorcy, którzy na rynku pracy znajdują się od niedawna. Z tym, że kredyt nie będzie im udzielony, muszą liczyć się również emeryci. Negatywna decyzja banku nie zawsze jest jednak powodem ku temu, by wybrać usługi parabanków. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem okaże się wszak wzięcie kredytu bankowego, który będzie dostępny bez spełnienia restrykcyjnych kryteriów.

Kredyt bez historii kredytowej – do kogo się zwrócić?

Niektóre banki ustalają warunki mniej rygorystyczne niż zwykle. Wyszukanie oferty dostosowanej do naszych możliwości bywa niestety naprawdę problematyczne. Dlatego w podobnych przypadkach warto poprosić o poradę specjalistę. Doradca finansowy powie nam, jak znaleźć najlepszą ofertę i poinstruuje, jak ustrzec się błędów. A te, jak łatwo się domyślić, mogą przynieść tragiczne konsekwencje, ponieważ problemy z uregulowaniem pierwszego kredytu zazwyczaj przeszkadzają w otrzymaniu następnych.