Leasing samochodu – skorzystaj z najlepszych rozwiązań

Do instrumentów powszechnie wykorzystywanych przez współczesne firmy należy leasing samochodu. Dzięki temu mamy możliwość wyposażyć biuro w nie tylko auta osobowe, ale również dostawcze. Przekonajmy się zatem na czym polega leasing samochodów i dlaczego jest tak rozpowszechniony.

Czy leasing samochodu to dobre rozwiązanie

Leasing to najbardziej rozpowszechniona forma dzierżawy pojazdów do celów firmowych, a jego kluczowe reguły definiuje specjalna umowa. Procedura ta obejmuje zazwyczaj poniższe strony: finansującego i leasingobiorcę, niejednokrotnie również pośredników. Taka forma dzierżawy aut służbowych jest ewidentnie bardziej opłacalna niż zwykłe oferty bankowe, umożliwia optymalizację podatkową, a flota samochodów nie wchodzi w zakres środków trwałych. W ten sposób możemy szybko przyznać załodze auta niezbędne do przewożenia ładunków, aktywnego poszukiwania nabywców oraz innych celów.

Leasing samochodu dla mikro- firm

Leasing samochodów dodatnio oddziałuje na finanse całego przedsiębiorstwa – nie musimy wydawać pieniędzy na samodzielne opłacanie floty ani brać wieloletnich zobowiązań. Mogą z niego skorzystać nawet początkujące firmy, które nie dysponują ogromnymi środkami finansowymi. Wszystkie czynności są klarowne, a bank nie prześwietla naszej zdolności kredytowej. Nie zapominajmy, że szukając usług leasingowych, najlepiej zdecydować się na fachową pomoc firm zajmujących się pośrednictwem.