Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki.
O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt doskonale dostosowany do potrzeb oraz wymagań naszego przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.