Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych tylko z doradcą

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie jest niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nierozważny, pożyczając za wysokie kwoty lub zaciągając wiele zobowiązań naraz. W takich sytuacjach nie jesteśmy jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań stworzonych z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Jak działa kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu z nas na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie bieżące zobowiązania klienta, dzięki czemu ten, zamiast płacić kilka odrębnych rat, spłaca jedną, zwykle dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalnym niż osobna spłata wszystkich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale warto mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe łączą niemal jedynie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych dla nieposiadających zdolności kredytowej są szeroko dostępne. Może to dla klientów może przekładać się na spore problemy, związane z odnalezieniem najkorzystniejszej oferty. By tego uniknąć, warto skorzystać z pomocy rzetelnego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży znajdzie on oferty instytucji, które udzielą finansowania osobom takim jak my, a w razie potrzeby zaproponuje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.