internetowa wymiana walut, kantor online

Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednakże w szybko transformującym się świecie, klienci pragną wymieniać walutę bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego też pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor online prócz przewalutowania?

Operacja w kantorze online jest tak samo nieskomplikowana jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniej doby. Drugim i niezmiernie znaczącym plusem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują także kilka pomocniczych usług lubianych przez konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez klienta terminie czy też takiej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz wygodę w zarządzaniu funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich doceniających komfort oraz znaczną wolność w dysponowaniu własnymi funduszami. Wykorzystują je także osoby uczące się bądź pracujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Lecz nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]