Jak prezentują się ceny kasy fiskalnej

Kasy fiskalne to obowiązek większości firm, które zajmują się sprzedażą. Producenci oferują sporo typów tych urządzeń, od tańszych po droższe. Przyjrzyjmy się w takim razie co brać pod uwagę wybierając kasę fiskalną.

Cena kasy fiskalnej – urządzenia przenośne

Polskie prawo nakazuje posiadanie kas fiskalnych w aptece, u weterynarza, w cukierni, galerii handlowej – czyli wszędzie tam, gdzie przyjmuje się pieniądze. Oczywiście kasy różnią się od siebie, inne modele zobaczymy u taksówkarza, a inne w butiku. Najprostsze kasy, kosztujące od 799 zł, przeznaczone są do użytku mobilnego. To kompaktowe sprzęty, które posiadają solidną obudowę, wytrzymały akumulator, możliwość komunikacji on-line oraz podłączenia do ładowarki przenośnej. Niewielka kasa fiskalna jest odpowiednia dla przedstawicieli handlu obwoźnego, punktów XERO oraz saloników prasowych. W przypadku małych i średnich sklepów poleca się wykorzystywanie kas fiskalnych bardziej zaawansowanych technologicznie. Cennik waha się od 1100 do 1400 zł. Urządzenia te charakteryzują się wysoką wytrzymałością, mają podświetlane ekrany, tzw. klawisze szybkiej sprzedaży, wybór waluty głównej oraz kompatybilność z komputerem.

Cena kasy fiskalnej – wybierz automatyczną kopię paragonu

Jeśli chodzi o wielkopowierzchniowe sklepy i duże hurtownie poleca się używanie wydajnych kas, gwarantujących między innymi elektroniczny zapis paragonu, przygotowywanie skrupulatnych statystyk, bezproblemową komunikację z PC oraz zdefiniowane rodzaje płatności. Cennik kasy fiskalnej oscyluje w granicach 1500 a 2200 zł. Korzystają z nich również apteki, jubilerzy, a pracownicy mogą korzystać z alfanumerycznego wyświetlacza. Dodatkowo płatna jest za to wymiana kasy, związana z zakończeniem okresu jej użytkowania, o czym należy bezwzględnie pamiętać. Konkurencyjne ceny zapewniają profesjonalne serwisy.