Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Kierowanie własną firmą to odpowiedzialne zadanie wymagające uwzględnienia wielu czynników. Przeoczenie choćby jednego z nich może skończyć się ogromnymi konsekwencjami. Pośród tych naprawdę istotnych wymienić trzeba prowadzenie księgowości, zatem mnóstwo firm stawia na stworzenie specjalistycznego wydziału księgowego. Tymczasem o wiele wygodniejszym wyjściem okazuje się być wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie obecnie nie wiąże się z żadnymi problemami.

Jakiego typu usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające teraz w naszym kraju dysponują wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą płacową oraz kadrową. Są w stanie podjąć się reprezentowania przedsiębiorstwa przed GUS, ZUS oraz Urzędem Skarbowym. Sporządzają najróżniejsze raporty budżetowe i prowadzą porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi również zakładanie spółek i ich zamykanie. Szereg biur rachunkowych poszerza jeszcze bardziej oferowane usługi, na przykład poprzez przygotowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie dla przedsiębiorstw podejmujących decyzję o zatrudnianiu niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Zakładanie w przedsiębiorstwie działu księgowości nie jest wyjściem zbyt dobrym. O wiele lepiej jest postawić na zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, czyli właśnie do biur rachunkowych. Jest to szczególnie polecane w przypadku niewielkich stowarzyszeń, fundacji bądź firm, ponieważ jest to o wiele bardziej opłacalne wyjście, a jednocześnie związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Dzisiaj znalezienie solidnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokiej nie jest trudne.

Nasze dane kontaktowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]