Czy możliwe jest zaciągnąć kredyt bez zdolności kredytowej?

Zaciąganie kredytów jest współcześnie bardzo popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest ogromna liczba osób, które nie mogą wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Banki najczęściej mają odrębne warunki, według których przyznają kredyty lub odmawiają ich udzielenia. Można jednak wymienić ogólne warunki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już zaciągnięte kredyty. Dotyczy to także osób o niewielkich zarobkach bądź zatrudnionych w oparciu o formułę inną niż umowa. Rzecz jasna, kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także zatrudnione w innym kraju. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle drogie, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej rygorystyczne zasady i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Świetnym pomysłem jest także na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, ale wespół z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, jakie podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest wiele.