Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można pożyczyć w ten sposób już niewielkie sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także stać się formą sfinansowania poważniejszych wydatków, bowiem najczęściej jego maksymalna suma to nawet sto tysięcy złotych, jednak klienci o najwyższych zarobkach – na przykład lekarze – mają szansę pożyczyć nawet 500 tysięcy złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co poza tym należy na jego temat wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak można wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, który przedkładamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy najwyżej po tygodniu, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również osoby z niskimi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, bo podobnie jak przy innych rodzajach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel – tak na kupno akcesoriów RTV, jak i auta czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, iż nietrudno wówczas o pomyłki, których efektem są najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty musimy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i inne wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym rozwiązaniem z pewnością będą zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez większych komplikacji.