Chcesz poszerzyć swój portfel inwestycji? Rozważ kupno sztabki srebra

Sprawdź, gdzie kupić sztabki srebra.

Od zawsze wiadomo, iż inwestowanie w metale szlachetne jest trafną metodą na lokowanie oszczędności, która po pewnym czasie zapewnia namacalny zysk. Najpopularniejszym obecnie kruszcem inwestycyjnym jest zdecydowanie złoto, jednakże ostatnio srebro znów jest popularne wśród coraz szerszej grupy osób, zarówno tych z mniejszym, jak i pokaźnym portfelem, i nie jest już traktowane tylko jako metal przemysłowy.

Srebrne sztabki – kruszec wykorzystywany w rozlicznych gałęziach przemysłu

Srebro występuje w naturze 17-krotnie częściej od złota, warto jednak podkreślić, że jego cena rynkowa w stosunku do ceny złota nie odzwierciedla tej zależności ilościowej i zawsze jest znacznie niższa. Kupno srebra jest jednakże znakomitą propozycją dla osób, które potrzebują urozmaicić swój portfel, a które nie mają finansów umożliwiających zakup sporych ilości złota. Powinno się jednakże wiedzieć, iż z uwagi na swoje cechy, srebro znajduje szerokie zastosowanie w różnorodnych branżach przemysłu co skutkuje tym, iż jego wartość jest bardziej wrażliwa na przemiany zachodzące na rynku światowym. Można to skądinąd spostrzec analizując wykres jego wartości z minionych 3 dekad. Z tego także powodu inwestycja finansów w srebro obciążona jest większym prawdopodobieństwem niepowodzenia, zatem polecana jest inwestorom znającym prognozowaną i aktualną sytuację na rynku kruszców. Można jednak zakładać, iż popyt na srebro stale będzie się utrzymywał, a wraz z postępującym rozwojem elektroniki, medycyny oraz fotowoltaiki, w których srebro jest często wykorzystywane, a także niemijającej popularności srebrnej biżuterii, prawdopodobnie jego wartość będzie z czasem rosnąć.

Jakiego ciężaru sztabki srebra dostaniemy u sprzedawców?

Podobnie jak złoto, sztabki srebra odlewane jest w różnych wagach, co upraszcza ukształtowanie portfela, umożliwiającego sprzedaż w zależności od potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a wobec tego również w zasięgu finansowym statystycznego Polaka, to sztabki o wadze 50 g i 100 g oraz 1 uncji trojańskiej. Naturalnie, jeżeli zamówimy sztabkę o większej wadze, tak naprawdę zapłacimy za kruszec taniej, wypada jednak pamiętać, że nie można podzielić sztabki i w razie potrzeby jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. Dlatego jeżeli sztabki srebra mają być również asekuracją na gorsze dni, warto zdecydować się na zakup sztabek o różnych wagach, aby móc w przyszłości sprzedać tylko tyle srebra, ile naprawdę musimy. Drugą opcją jest także inwestycja w odpowiednio kosztowniejszy srebrny combibar, to znaczy scalone sztabki srebra o wadze 1 g dające się swobodnie oddzielić. Słabym punktem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, że – w przeciwieństwie do złota – jego nabycie oraz sprzedaż obciążone są 23% stawką VAT.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]