Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

biuro rachunkowe Katowice

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. księgowości na etat, zaś ich szefowie często nie przygotowani na to, aby odpowiednio zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Plusy korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy ekspertom, zyskamy gwarancję, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także wspomnieć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się jedynie jego cennikiem – dziwnie niskie koszty obsługi na ogół zwiastują jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci uzyskali stosowne uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]