Miał Tauron Wydobycie

Miał węglowy – zamień zwykły węgiel na jego tańszy odpowiednik

Miał węglowy nie należy do najpopularniejszych materiałów opałowych. Nigdy nie udało mu się osiągnąć pozycji węgli o ziarnach większych rozmiarów. Natomiast jego niska cena, może przyczynić się do zwiększenia jego zużycia.

Inne zalety miału

W dodatku, miał jest wysokokaloryczny, ponieważ powstaje z najwyższej klasy węgla kamiennego. Z uwagi na swoją drobną granulację, bardzo często stosowany jest w osiedlowych kotłowniach, a także mniejszych budynkach, z własnym systemem grzewczym.

Miał węglowy – gdzie go kupić?

Miał węglowy można kupić albo bezpośrednio w kopalni albo u dystrybutora. Miał transportuje się w formie luźnej, na naczepie samochodu, bądź w workach, o określonych wagowo porcjach. Ta druga możliwość zaliczana jest do droższych, zarazem wygodniejszych.

Gdzie używa się miału?

Można palić sam miał węglowy lub też używać go jako domieszka do innego , mniej kalorycznego, opału. Dodatkowym walorem jest to, iż spala się znacznie wolniej. W związku z tym, jest bardzo często stosowany w gospodarstwach domowych. Na jego korzyść przemawia także dostępność miału workowanego, co umożliwia łatwe porcjowanie, w piecach ze specjalnym podajnikiem.