Trening interpersonalny i proces grupowy – szkolenia dla trenerów

Rynek szkoleń prężnie się rozwija, a usługi szkoleniowców stają się bardziej popularne. Wśród Polaków rośnie zainteresowanie doskonaleniem zawodowym oraz rozwojem osobistym. Zastanawiasz się jak zostać trenerem i w jaki sposób zdobyć niezbędne kwalifikacje? Sięgnij po nasz artykuł.

Szkolenia dla trenerów – metoda rządu i prace protagonistyczne

Praca szkoleniowca wymaga odpowiedniego wdrożenia. Przedstawiciele tego zawodu opierają się na pracy z drugim człowiekiem, dlatego muszą umieć budować długofalowe relacje. Uważasz, że masz wrodzone predyspozycje do wykonywania zawodu trenera? Weź udział w profesjonalnych szkoleniach, przygotowujących do stawienia czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Na rynku istnieje dużo programów dla potencjalnych szkoleniowców. Najlepsze stosują zróżnicowane i nowoczesne metody szkoleniowe, na przykład metodę rządu, prace protagonistyczne, dyskusje grupowe, czy miniwykłady. Wybierasz się na kurs? Ustal czy dostarcza umiejętności, które pozwalają starać się o rekomendację niezależnych organizacji psychologicznych.

Szkolenia dla trenerów – proces grupowy

Niezwykle ważnym modułem każdego programu dla coacha jest tzw. proces grupowy, który obejmuje cztery stadia – formowanie się grupy, wystąpienie konfliktu, konkretyzowanie reguł rządzących grupą oraz jej finalne funkcjonowanie. Rzetelny program szkoleniowy uczy także treningu interpersonalnego, pokonywania uczucia agresji i pomaga wypracować osobisty system pracy każdego szkoleniowca. Kluczowe są też elementy takie jak budowanie porozumienia z grupą, bezpieczeństwo w zespole i trening zadaniowy. Myślisz o tym jak zostać trenerem? Profesjonalnie przygotowany kurs wskaże Ci kierunek Twojej kariery i nauczy Cię inspirować swoich podopiecznych. Po jego zakończeniu będziesz potrafił dopasować techniki pracy do specyfiki grupy i zawierać skuteczny kontakt.