Tablice szkolne – sklep CeZaS

Gdyby ich zabrakło szkoły nie byłyby w stanie funkcjonować, ale są używane nie tylko w edukacji – używają ich również firmy prowadzące kursy i placówki kulturalne. Tablice szkolne, bo o nich konkretnie piszemy niedawno naprawdę się zmieniły. Powoli do historii odchodzą tablice kredowe, a ich miejsce zajmują nowocześniejsze sprzęty, należy zatem przyjrzeć się temu, które tablice są aktualnie najchętniej używane.

Tablice szkolne na kredę

Mimo, że są ostatnio zastępowane przez inne rodzaje, czarne lub zielone tablice szkolne stale znajdują mnóstwo zastosowań. Mają co prawda rozmaite słabe strony – do ich używania wymagana jest kreda, problemy może sprawić również utrzymanie ich w czystości – ale nadal nie brakuje ich zwolenników, a dla wielu osób są niemal symbolem czasów szkolnych.

Nowsze tablice szkolne

Białe tablice szkolne są dziś używane znacznie chętniej. Nie są drogie, a ich użytkowanie nie sprawia żadnych trudności. Wyglądają nadzwyczaj estetycznie, zaś ze względu na to, że są wyprodukowane z metalu, mogą być użyte do przyczepienia tekturowych materiałów naukowych za pomocą magnesów.

Cyfrowe technologie w tablicach szkolnych

Pojawiły się dopiero przed kilkoma laty, jednak już zdobyły ogromne uznanie szczególnie w nauczaniu początkowym. Cyfrowe tablice szkolne to najbardziej optymalne produkty tego rodzaju – z ich wykorzystaniem ekspozycja właściwie wszystkich materiałów jest nadzwyczaj łatwa, natomiast ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Wykazują niestety pewne wady. O co chodzi? Ich kupno jest często zbyt dużym kosztem.