Rozwiń swój potencjał – szkolenie z rozwoju osobistego

Rozwój osobisty jest współcześnie niezwykle popularnym tematem. Ciągle powstają nowe szkoły, których słuchacze mają szansę rozwinąć zdolności miękkie. Jak przebiega szkolenie z rozwoju osobistego i z jakiego powodu znajduje tak wielu zwolenników?

Szkolenie z rozwoju osobistego – kursy dedykowane trenerom

Tak zwane kompetencje miękkie, takie jak kreatywność, empatia czy zarządzanie czasem są niezwykle cenione nie tylko na polu zawodowym, ale też w kontaktach interpersonalnych. Mają one ogromne znaczenie – porównywalne z umiejętnościami twardymi, takimi jak prawo jazdy i obsługa urządzeń biurowych. Często nawet decydują o awansie w pracy. To dlatego tak wiele osób decyduje się na uczestnictwo w szkoleniu z rozwoju osobistego. Na rynku istnieją także kursy dedykowane samym mentorom, które pozwalają uzyskać fachową wiedzę oraz rekomendację PTP. W czasie szkoleń poruszane są kwestie takie jak współpraca w teamie i badanie potrzeb szkoleniowych, co bardzo przydaje się w praktyce.

Szkolenie z rozwoju osobistego – nowatorskie metody

Kompleksowe zajęcia dla mentorów zapewniają optymalne przygotowanie do wykonywania tego zawodu. W trakcie kursu mentorzy wykorzystują przeróżne metody, na przykład karty roli, pracę protagonistyczną czy sesje integracyjno-relaksacyjne, dzięki czemu praca słuchaczy jest jeszcze bardziej efektywna. Nowatorskie modele nauczania to gwarancja, że nauczysz się nie tylko nawiązywania relacji, ale również świetnie odnajdziesz się w zawodzie coacha. Szkolenie z rozwoju osobistego pomoże Ci również opracować niepowtarzalny system pracy, który wypromuje Twoje usługi. Nie bez znaczenia jest również poszerzenie kontaktów w środowisku trenerskim. Po kursie otrzymasz kompleksowy pakiet materiałów trenerskich, który z pewnością przyda się w codziennej pracy trenera.