Nauka niemieckiego Archer

Nauka języka niemieckiego kiedyś i dziś

Do niedawna powszechne było kształcenie się w zakresie języka niemieckiego, zaraz obok angielskiego oraz francuskiego. Język niemiecki pojawiał się w każdej szkole od szkoły podstawowej aż do szkoły średniej.

Szybka i skuteczna nauka języka niemieckiego

Choć wydawać by się mogło, że szybkie uczenie się języka niemieckiego jest nierealne, to nie jest to zadanie niewykonalne. By nauka niemieckiego przebiegła szybko, powinno się zawęzić materiał do nauki do minimum oraz zostawić najbardziej użyteczną część, wtedy uczenie się będzie efektowne.

Priorytem niech więc będzie nauka tych słówek i zwrotów w języku niemieckim, które są najczęściej używane na co dzień.

Małe części materiału są z reguły szybciej przyswajane, pozwalając na szybkie zrozumienie podstaw języka niemieckiego.

Nauka niemieckiego w szkołach językowych

Jeśli jednak nauka w domu nie całkiem Ci odpowiada oraz bardziej motywuje Cię praca w grupie, to placówki językowe są dla Ciebie. Niektóre z nich, jak np. Archer School w Krakowie proponują naukę języka niemieckiego metodą bezpośrednią.

Metoda bezpośrednia, a nauka języka niemieckiego

Są to dynamicznie prowadzone zajęcia, podczas których uczniowi zadaje się różne pytania, na które oczekuje się spontanicznych reakcji. Ta metoda skupia się w głównej mierze na mówieniu oraz na rozumieniu ze słuchu. W tej metodzie od najniższych poziomów przyzwyczaja się uczniów do używania na zajęciach tylko i wyłącznie języka niemieckiego.