Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Dowiedz się więcej o warsztatach kulinarnych dla dzieci Kraków

Dzieci kochają pomagać w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy ozdabiać ciastka. Chciałabyś rozwinąć zapał kulinarny swojego malucha? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci kształtują swoją pomysłowość i uczą się niezależności i co najistotniejsze – zdobywają przydatne umiejętności. A przy tym kapitalnie się bawią. Dobieranie i mieszanie ingredientów, ćwiczenie smacznych przepisów i komponowanie ulubionych smaków – całość sprawia, iż maluchy chętnie eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie obowiązują w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach uczestniczą także rodzice, jest to więc znakomita sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później spróbować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z profesjonalnym szefem kuchni

Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. Podczas kursu dzieci przyrządzają deser oraz danie główne. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – przyrządzić pyszny makaron na słono lub słodko, czy też podjąć się pieczenia udekorowanej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują też wyśmienitą deser – mus z polewą oraz mascarpone. Lekcja poprzez udział w zabawie to najlepsza metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych posiłków przynosi dzieciakom moc szczęścia. Nawet najbardziej przekorne dziecko będzie z pasją przykładać się do przyrządzania doskonałej pizzy lub ozdabiania tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje profesjonalny szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z dziećmi.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]