Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Po więcej szczegółów o malarstwie komputerowym skieruj się tutaj.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci usiłuje nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje kilka programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który pomimo że został opracowany jako narzędzie do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym softwarem game developerów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi Krita, Corel Painter czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami akwarelowymi bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka najważniejszych funkcji programu

Właściwie nauka malarstwa komputerowego przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby warto podjąć samemu, jednak by rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a przy tym poznać przydatne techniki wykorzystania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]