Złota i srebrna biżuteria z topazami

Kliknij tutaj, aby zamówić biżuterię z topazami

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do produkcji tarczy szlifierskich. Poza tym jest również jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego zalety od dawna są doceniane przez złotników oraz nabywców ozdób. Może przybierać rozmaite kolory – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje jedynie w Brazylii, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Barwa topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany w szczególności do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym kruszcem. Należy jednak dodać, że na rynku spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są też wersje złote. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki i naszyjniki, jednak złotnicy wytwarzają też innego typu ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt około tysiąca złotych, podczas gdy za srebrne zapłacimy aż sześć razy mniej.

Biżuteria z topazami – dostępna w sieci

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc znaleźć modele szczególnie trafiające w nasze upodobania należy zatem udać się do kilku sklepów – a to pochłania sporo czasu. Aby tego się ustrzec, warto postawić na kupno w internecie. Jest to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego wchodząc do internetu mamy szansę także wyszukać pierścionki czy naszyjniki w atrakcyjnych cenach.