Najważniejsze informacje o kolczykach

https://www.bizutik.pl/kolczyki

Kupując kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, surowiec wykonania i design, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i często jest używane w biżuterii art deco. Wadą tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w okresie letnim, gdy nie nakładamy szalików, czapek oraz odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo popularny jak klasyczny bigiel, jednakże łatwiej go zapiąć, przez wzgląd na odchylaną tylną “klapkę”. Częstokroć stosuje się je przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Współcześnie dość sporadycznie używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i drobnych kulek.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]