Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

Chcesz zamówić kabel koncentryczny? Odwiedź tę stronę

W większości mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć ciekawy film bądź dobrej jakości serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które obecnie znaleźć można bez żadnych problemów w sklepach , które oferują elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znajdują się na chwilę obecną najróżniejsze kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia powinien spojrzeć na jego najważniejsze właściwości. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą znacząco obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych producentów świetnie sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i naprawdę popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Za sprawą tego wahania parametrów w ich przypadku są nieznaczne bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią kompozycja elementów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania warstwy wierzchniej stosuje się materiały niewrażliwe na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]