Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Jeśli chcesz zamówić wzmacniacz DVB-T, odwiedź tę stronę

Oglądanie TV stało się dzisiaj codziennością. Na telewizor spoglądamy przy sączeniu porannej kawy i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy znajdzie coś doskonałego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór lubianego programu jest po prostu niemożliwy. Świetnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T jest potrzebny?

Trzeba pamiętać, że siła sygnału bywa tym gorsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Miejsce ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w przypadku telewizji, ale również radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego typu. Obecnie stosować można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Montuje się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – uwydatnia on przekaz tylko wskazanych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]