Wzmacniacz szerokopasmowy potęguje siłę sygnału

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie używane przez operatorów TVK. Ich najważniejszą funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych odbiorników. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – ogranicza zakłócenia

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują najczęściej w paśmie 50 Hz – 6 MHz. Znakomicie filtrują rozmaite zakłócenia emitowane na przykład przez internet LTE i umożliwiają odbieranie treści interaktywnych. Przeważnie zlokalizowane są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Zasilanie sprzętów odbywa się lokalnie lub zdalnie, dzięki czemu wzmacniacz szerokopasmowy może być usytuowany bez żadnych ograniczeń. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomitej jakości, a eksploatacja sprzętu przystępna. Moduły te cechują się wysokim poziomem wyjściowym – oscylującym od 122dBuV. Parametry mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od wykorzystywanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – profesjonalne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Regulacja parametru toru RF jest bardzo prosta. Odbywa się to przy pomocy modułów WHX-823 lub wkładek JXP. Urządzenia mają również specjalną ochronę przed spięciami pochodzącymi z linii, co sprawia, że są wyjątkowo funkcjonalne. Niektóre z nich mają wbudowany specjalistyczny filtr zakłóceń. Znakomity koszt inwestycji powoduje, że wzmacniacze szerokopasmowe są szeroko rozpowszechnione i gwarantują odbiorcom znakomitą siłę sygnału w warunkach domowych. Niezaprzeczalną zaletą jest również niski poziom mocy do <8W.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]