Wykorzystanie belownic do odpadów

Urządzenia do belowania odpadów

Belownica jest rodzajem ciężkiego urządzenia. Jest stosowana w celu prasowania umieszczonych w niej odpadów i przerabiania ich w bele, które przez swój rozmiar i kształt pozwolą na łatwe ich przechowywanie i transport. Urządzenia te mogą pracować na materiałach takich jak karton, papier, plastik, pianka, ESP, metal lub tekstylia. Belownice dzielimy na pionowe, poziome i wielokomorowe.
Belownice poziome charakteryzują się dużym rozmiarem i wielką wydajnością. Są to duże i niezwykle trwałe urządzenia służące do prasowania znacznej ilości odpadów, dużo większych i cięższych niż te, z którymi radzi sobie belownica pionowa.
Belownice pionowe służą do prasowania mniejszych ilości surowców. Dzięki swojej konstrukcji są doskonałym rozwiązaniem dla firm pragnących zaoszczędzić miejsce. Są przyjemne i łatwe w obsłudze.
Belownice wielokomorowe, jak wskazuje nazwa, w swojej budowie mają więcej niż jedną komorę, dzięki czemu dają możliwość jednoczesnego prasowania dużej ilości różnego rodzaju materiału.