Sklep z pneumatyką

Choć urządzenia pneumatyczne w wielu przypadkach są wypierane przez nowsze technologie, wciąż istnieją zakłady, do których nadają się wręcz doskonale. Pneumatyka daje efektywne technologie dla różnych gałęzi gospodarki, a urządzenia wykorzystujące skompresowane gazy, pomimo tego, że produkowane są według prostych mechanizmów, są stosowane także przez najbardziej innowacyjne firmy. Dlaczego?

Płać mniej z pneumatyką

W przeciwieństwie do narzędzi zasilanych energią elektryczną lub spalinowych, eksploatacja narzędzi pneumatycznych nie pociąga za sobą większych kosztów. Nie potrzebują paliwa, a ich części mogą być wykorzystywane o wiele dłużej.

Kiedy używa się pneumatyki?

Pneumatyka jest stosowana zarówno w górnictwie lub hutnictwie, jak i w ogrodnictwie. Jej osiągnięć używa również medycyna – stłoczonym gazem zasilane są nawet wiertła stomatologiczne oraz urządzenia wspomagające oddychanie.

Pneumatyka to bezpieczeństwo

Urządzenia zasilane skompresowanym gazem mogą być stosowane nawet w najcięższych warunkach. Nie straszne im są gorąc czy działanie wody. Pneumatyka daje szansę uniknąć niebezpieczeństwa pożarowego – powietrze nie wiąże się z pozostałymi gazami i nie jest palne.

Pneumatyka jest bezpieczna dla środowiska

Narzędzia na sprężone powietrze nie emitują niebezpiecznych dla środowiska związków, a wykorzystanie kompresorów bezolejowych umożliwia jeszcze większe zmniejszenie ryzyka generowania jakichkolwiek skażeń – z tego powodu często wybierają je służby leśne.