Prasowanie papieru

Prasowanie papieru

Prasowanie papieru jest procesem kompresowania tego odpadu do najmniejszej możliwej postaci, w celu powstania gęstych, zbitych bloków o ustalonym kształcie. Działanie to wykonuje się w celu łatwiejszego przechowywania, zaoszczędzenia miejsca, a przede wszystkim ułatwienia przewozu. W celu wykonania takiego zadania używa się ciężkiej maszyny, jaką jest prasa do papieru. Firma jej używająca powinna znacząco na tym skorzystać, ponieważ jest to znakomite rozwiązanie ze względów ekonomicznych.

Czym są prasy?

Prasy do papieru mogą wyglądać różnie w zależności od ich wykorzystania. Przed decyzją ich kupienia wypada przemyśleć, jaką ilość papieru urządzenie będzie prasować. Trzeba pamiętać także o wytrzymałości prasy na przeciążenia. Prasowanie papieru może odbywać się na odpadach o różnej formie, m.in. prasować można papierowe ścinki, gazety, czy karton.
Tylko wybór dobrej prasy spowoduje, że przedsiębiorstwo zaoszczędzi miejsce, czas i pieniądze. Prasy są maszynami o solidnej konstrukcji, bardzo łatwymi w obsłudze, a proces prasowania, który wykonują, w znacznej mierze ułatwi i zautomatyzuje pracę z odpadami.