Zbyt duża wilgotność powietrza może powodować wiele poważnych skutków. W mieszkaniu da się bez problemu zredukować ją z użyciem średniej wielkości osuszaczy, ale na magazynach i pozostałych większych pomieszczeniach będą one za mało wydajne. Problem jest tym poważniejszy, że wilgoć może zniszczyć przechowywane w nich przedmioty, generując niemałe straty. Przemysłowe osuszacze powietrza na szczęście pozwolą skutecznie uporać się z wilgocią.

Jak działają przemysłowe osuszacze powietrza?

Reguły funkcjonowania przemysłowych osuszaczy okazują się wręcz identyczne jak w przypadku ich mniejszych odpowiedników. Zasysają one ustaloną ilość powietrza, a później najróżniejszymi sposobami separują je od znajdującej się w nim wody. Proces skutkuje usunięciem odwilgoconego powietrza z maszyny oraz przechowaniem wilgoci w specjalnym zbiorniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może działać w oparciu o zasadę absorpcji, adsorpcji czy zbierać wodę za pomocą filtra.

Gdzie wykorzystuje się przemysłowe osuszacze powietrza?

Najczęstszym przykładem zastosowania tych osuszaczy okazują się jak nietrudno się domyślić obiekty przemysłowe, gdzie za ich pomocą zmniejsza się poziom wody i chroni produkty przed zepsuciem. Osuszacze powietrza przemysłowe wykorzystuje się również na magazynach – zwłaszcza, jeśli przechowywane są tam towary wrażliwe na wilgoć. Są też nierzadko używane przez służby ratownicze przy klęskach żywiołowych – umożliwiają wszak szybkie osuszenie uszkodzonych domów. Przemysłowe osuszacze powietrza wykorzystuje się również na basenach.