
Osuszacz kondensacyjny – to warto wiedzieć
Zbyt wysoki poziom zawilgocenia w powietrzu w hali produkcyjnej może okazać się nie lada problemem. Jest przyczyną obniżenia się temperatury oraz rozwoju grzybów czy pozostałych niebezpiecznych mikroorganizmów. To natomiast idzie w parze ze złym samopoczuciem pracowników oraz podwyższonym ryzykiem rozmaitych chorób. W jaki sposób temu zapobiec? Dobrym rozwiązaniem będą niewątpliwie osuszacze kondensacyjne. Dlaczego warto kupić jeden z nich? Jak działają?
Osuszacze kondensacyjne – idealne do dużych pomieszczeń
Osuszacze kondensacyjne są naprawdę efektywne – w sprzyjających warunkach mogą usunąć z pomieszczenia aż cztery razy więcej wody niż pozostałe produkty. Najlepiej spisują się w magazynach wielkopowierzchniowych lub urzędach – do właściwego działania potrzebują wszak wysokiej temperatury. Mogą być używane w pomieszczeniach magazynowych, w których wilgotność powietrza nie przewyższa osiemdziesiąt procent. Jednak nie najlepiej sprawdzają się jako osuszacz przenośny – są sporych rozmiarów i ważą niemało.
Jak są zbudowane osuszacze kondensacyjne?
Działanie osuszaczy kondensacyjnych polega na kondensacji wilgoci pobranej z pomieszczenia. Później woda odprowadzana jest do odpowiedniego zbiornika lub odpływu, natomiast powietrze jest podgrzewane o parę stopni Celsjusza. Dobrze wiedzieć, iż można łatwo podnieść skuteczność takich osuszaczy. Wystarczy jedynie umieścić je w centrum wnętrza – naprawdę przyspieszy to usuwanie wody. Osuszacze kondensacyjne posiadają zazwyczaj higrostat – część, która wyłączy je, gdy wilgotność w pomieszczeniu będzie odpowiednia.