Nod optyczny – jak to działa

Kup nod optyczny na https://www.telmor.pl/Produkty/Wezly-odbiorniki-optyczne/Wezly-optyczne

Nod optyczny to pojęcie stosowane przy infrastrukturze służącej do kierowania do odbiorców kanałów telewizyjnych. Urządzenia te pomagają transmitować sygnały do odrębnych odbiorców. Przekonajmy się zatem gdzie dokładnie znajduje się nod optyczny i czym różnią się poszczególne modele.

Nod optyczny – rozprzestrzenia telewizję kablową

Kluczowe typy sieci, które wykorzystujemy w systemie telewizji kablowej to sieć światłowodowa i koncentryczna. Jedna służy do transmisji przekazu na ogromne odległości. Kolejna – koncentruje sygnał wprost do odbiorców. Nod optyczny znajduje się niedaleko finalnych abonentów. Pracuje w ten sposób, że zmienia sygnał optyczny na elektryczny. To sprawia, że mieszkańcy mają możliwość oglądać kilkadziesiąt programów, odbierają stacje radiowe i korzystają z ofert dodatkowych – sieci www i telefonu stacjonarnego.

Nod optyczny – LED-owe wyświetlacze

W sprzedaży znajdziemy wiele typów węzłów optycznych, które używane są do transmitowania danych bezpośrednio do abonentów. Działają one w zróżnicowanych częstotliwościach – z reguły do 1 GHz, sprawdzają się też na rozmaitych długościach fali – 1310 nm lub 1610 nm. Przeznaczone są do działania na przykład w standardach FTTH i RFoG. Gros z nich jest dwukierunkowych, co umożliwia usługi multimedialne. Ich montaż nie nastręcza problemów, gdyż wyposażone są w kompaktowe osłony. W zależności od typu nodu optycznego – zasilanie odbywa się zdalnie lub lokalnie. Niektóre nody optyczne wyposażone są w profesjonalne sygnalizatory LED, oparte są na specjalistycznych mikroprocesorach, co powoduje, że ich konfiguracja nie wymaga bezpośredniego kontaktu.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]