Niszczarki do butelek PET

Czym jest niszczarka do butelek plastikowych?

Niszczarka do butelek plastikowych jest rodzajem sprzętu używanego przy kompresowaniu tego surowca w bloczki o stałym kształcie i rozmiarze, które, znajdując się w takiej formie, będą łatwe do składowania i przenoszenia. Przez używanie tych maszyn przy pracy z odpadami, można w widoczny sposób ułatwić wykonanie zadania.

Kilka słów o butelkach PET

Plastik jest jednym z najpopularniejszych surowców, spotykanych i używanych przez wszystkich. To zazwyczaj w butelkach z niego jest sprzedawana woda i napoje. Samo tworzywo występuje również np. w opakowaniach na żywność. Przed prasowaniem, należy zdjąć pokrywę lub nakrętkę, aby butelki nie były wypełnione powietrzem. Zdjęte nakrętki zaleca się przechowywać osobno i oddawać na zbiórki, pomagając w ten sposób chorym.
Przerobione butelki zajmują ponad 90% mniej miejsca, przez co używanie niszczarek jest bezwzględnie konieczne przy ich składowaniu.
Niszczarki do butelek PET są urządzeniami niesprawiającymi problemów w obsłudze, a dzięki ich funkcjonalności komfort pracy na pewno się podwyższy.