Multiprojekt falowniki

Na efektywność falownika ogromny wpływ ma kupno odpowiedniej wersji. Chociaż czytelnikom mniej obytym w tej dziedzinie może to wydać się trudnym wyzwaniem, jeśli weźmiemy pod uwagę parę porad, nie powinno być przyczyną większych trudności. Jakie parametry więc są w tej sytuacji najważniejsze?

Co mają napędzać falowniki?

Najistotniejszy jest wybór przemiennika właściwego dla zasilanego urządzenia. W przypadku niewielkich napędów, sprawdzą się i najprostsze falowniki, jednak do napędzania na przykład instalacji przemysłowych zaleca się sięgnąć po większe falowniki.

Zasilanie falowników

Wskazówki na temat tego, w którym trybie pracuje dany silnik dostępne są na jego obudowie. Niektóre z nich pracują tylko w trybie jednofazowym, do innych natomiast można użyć kilku typów przemienników.

Wybieraj jedynie solidne falowniki

Od sprawności przemienników zależy nie tylko efektywność zasilanej przez nie instalacji, ale także bezpieczeństwo pracujących przy niej użytkowników. Dlatego przy ich kupnie musimy sprawdzić, jaką opinią cieszą się falowniki konkretnej firmy – zazwyczaj świadczy ona wszak o jakości tych produktów.

Dodatkowe rozszerzania dla falowników

Praca falowników będzie znacznie wydajniejsza, jeśli wyposażymy je w właściwe dodatki. Największe znaczenie mają enkodery, które pozwalają precyzyjnie określić prędkość obrotową osi. Powinniśmy także zainwestować w panele, dzięki którym bezproblemowo obsługuje się falowniki.