Kabel RG11 i pozostałe kable koncentryczne

Chcesz zamówić kabel RG11? Kliknij tutaj

Sieci telekomunikacyjne, jak wiemy, potrzebują rzecz jasna wykorzystania odpowiednich przewodów. Kluczowymi ich częściami są kable światłowodowe, ale wyłącznie z ich użyciem wykonanie sprawnej instalacji okazałoby się niemożliwe. Do przesyłu sygnałów o małej częstotliwości wykorzystywane są bowiem przewody koncentryczne, z których wspomnieć powinniśmy na przykład kable RG6, RG11 i mnóstwo innych. Kable RG11 oraz pozostałe typy potrzebują również odpowiednich złączy – będą to między innymi TNC, N, czy SMA. Jak zatem zbudowany jest kabel RG11 oraz inne? W jakich sytuacjach najczęściej są wykorzystywane? Jakie muszą posiadać parametry?

Jak zbudowany jest kabel RG11?

Najważniejsze części kabla RG11 to rdzenie – najczęściej wykonane są z miedzi, jednak niektóre wersje mają rdzeń ze stali albo aluminiowy. Rdzeń otoczony jest izolacją dielektryczną, która zbudowana jest z tworzywa sztucznego, a jej wielkość wpływa na impedancję konkretnego kabla. Drugim materiałem przewodzącym okazuje się oplot, jaki robiony bywa najczęściej z miedzi, rzadziej zaś z aluminium. Częściami chroniącymi kabel RG11 przed wodą, pyłem czy przerwaniem jest zaś warstwa na zewnątrz – wyprodukowana ze starannie wyselekcjonowanych materiałów syntetycznych.

Kabel RG11 – parametry

Najistotniejszy wyróżnik kabla RG11 to cechująca go przewodność – powinna równać się 75 omów. Pozostałe kable koncentryczne mają impedancję wynoszącą 50 omów – między innymi przewody RG214. Przy wyborze kabla RG11 powinniśmy zwrócić uwagę na powierzchnię izolacyjną, która musi być wystarczająco szeroka (w przypadku kabli narażonych na niebezpieczne czynniki może mieć nawet 1 cm) i wykonana z odpornego na wilgoć surowca – między innymi polichlorku winylu (jedynie wtedy zagwarantuje ochronę środkowym częściom). Jakość transmitowanych sygnałów zależna jest z kolei od tłumienności oplotu – ta musi równać się co najmniej 20 db.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]