
Gdzie wykorzystywane są pulpity dotykowe
W różnych gałęziach przemysłu rozpowszechnione są pulpity dotykowe. Pozwalają na dokładne kierowanie pozostałymi automatami za pomocą jednego kliknięcia. Te nowoczesne panele sterownicze ułatwiają pracę człowieka także w procesie udostępniania informacji systemowych. Podmioty zajmujące się budową pulpitów dotykowych HMI często udostępniają użytkownikom także możliwość pobierania gratisowych aktualizacji oprogramowania.
Pulpity dotykowe – niezawodne i proste w użyciu
Wielkim plusem pulpitów sterowniczych jest pojawianie się na ekranie dokładnych układów, co umożliwia jeszcze bardziej szczegółowe kierowanie rozmaitymi maszynami oraz systemami informatycznymi. Odbiorcy mają szansę wykorzystywać działanie pulpitów o różnorodnej specyfikacji (o przekątnej od 6 do 14 cali), pasujących do urządzeń wykorzystywanych w konkretnej gałęzi produkcji. Korzystanie z paneli jest niezmiernie łatwe i opiera się na standardowo stosowanych rozwiązaniach. Są one także niewrażliwe na różnice temperatury (nawet w przedziale od -20 do +60 stopni Celsjusza). Nowoczesna technika dynamicznie się zmienia, a akcesoria tego typu powinny cechować się ogromną wydajnością. Wysoka odporność jest więc kluczową zaletą najnowszej generacji pulpitów dotykowych.
Możliwości pulpitów dotykowych poznasz na szkoleniach
Producenci pulpitów dotykowych wskazują, że postęp techniczny w tym obszarze jest niesamowicie szybki. Dawne pulpity posiadały standardowe funkcje, na przykład ostrzeganie o nieprawidłowościach czy łączenie różnych maszyn. Współcześnie możliwości paneli dotykowych stały się bardziej skomplikowane. W związku z tym twórcy tych urządzeń przygotowują kompleksowe prezentacje, podczas których opisjują działanie tych nierzadko złożonych urządzeń. Zwróćmy uwagę na to, że współczesne pulpity dotykowe kompletnie zastąpiły przestarzałe układy, stosowane jeszcze parę lat temu w gospodarce.