Elektrozawór do wody – Desto

Elektrozawory do wody to idealne rozwiązanie dla wszystkich ceniących sobie pewność i funkcjonalność. Przepływ wody jest w ich przypadku zablokowywany bądź otwierany dzięki energii sterującej elektrozastawką – a to pozwala na automatyczne zamknięcie przepływu przez system alarmowy. Rozwiązania tego rodzaju cieszą się coraz większym zainteresowaniem – dobrze będzie więc nieco przybliżyć ten temat.

Elektrozawór do wody – budowa

Najważniejszą częścią elektrozaworu jest induktor manipulujący rdzeniem – gdy płynie przez nią energia elektryczna, cewka otwiera zastawkę, pozwalając poprzez to na przepływ wody. Elektrozawory do wody zazwyczaj wykonane są z mosiądzu, a wszystkie połączenia muszą odpowiadać standardom międzynarodowymi, dzięki czemu można wykorzystać je w wszystkich rodzajów instalacji.

Jak zamontować elektrozawór do wody?

Zanim założymy elektrozawór do wody, warto upewnić się, czy rury są na pewno czyste – jeśli nie, powinniśmy usunąć zalegające tam piasek i opiłki. Elektrozawór do wody może być założony w wielu pozycjach, ale najlepiej ustawić go pionowo, co pozwoli nam nie dopuścić do wlania się do środka medium.

Instalacja dla elektrozaworu do wody

Elektrozawór do wody musi mieć dostęp do napięcia o wysokości określonej przez jego producenta – w większości przypadków wartość ta oscyluje w okolicach dwunastu V. Powinniśmy też zwrócić uwagę na moc instalacji – kiedy są otwarte, elektrozawory do wody mogą potrzebować nawet półtora ampera.