Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Jeśli szukasz multiswitcha kaskadowego, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2pflRIS

Sieci komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć będzie funkcjonalna, świadczy wiele czynników. Powinna rzecz jasna być niezawodna oraz zapewniać wysoką jakość przesyłanych sygnałów, jednak tak samo istotna będzie możliwość bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych przyłączy nie może być związane z potrzebą przeprowadzenia trudnych robót – przez to pozostali odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są technologie, z którymi powiększenie sieci jest szybkie oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz złączami, do jakich mocowane są przewody. Jeżeli niezbędne jest powiększenie sieci – na przykład wtedy, gdy nowy abonent wykupił usługę – musimy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze liczby wyjść dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego typu posiadają 8 gniazd, jednak u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna liczba wtyczek – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, lecz w większych domach należy rzecz jasna zastosować moduły o większej liczbie złączy. Niezwykle ważna będzie również separacja między wejściami a wyjściami – w ogromnej mierze wpływa ona na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą 30 db. Będzie to ważne zwłaszcza w sieciach kablowych kilku operatorów cyfrowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]