Bezpieczna firma – rozwiązania kontroli dostępu

Coraz więcej firm decyduje się na stosowanie innowacyjnych rozwiązań chroniących dostęp do budynków. Ich głównym zadaniem jest zredukowanie zagrożeń oraz ochrona poufnych danych. Czym są urządzenia kontroli dostępu i dlaczego stają się tak często stosowane?

Rozwiązania KD – kontrolowanie zleceń

Prężny rozwój nowoczesnej technologii sprawia, że przedsiębiorstwa mogą o wiele sprawniej kontrolować kto wchodzi na teren budynku. Jeszcze do niedawna dostępu chronili tylko ludzie, ale współcześnie coraz częściej stosowane są narzędzia naszpikowane elektroniką, które umożliwiają również rejestrowanie godzin pracy oraz weryfikację wykonania obowiązków. Innowacyjne urządzenia składają się z rozmaitych działów, takich jak np. komunikacja, pracownicy czy grupy. Obsługa samego programu jest intuicyjna, informacje demonstrowane są w sposób przejrzysty, a definiowanie struktury pracowników zajmuje dosłownie chwilę.

Rozwiązania kontroli dostępu – ochrona ważnych pomieszczeń

Urządzenia KD potrafią przyznawać dostęp oraz szybko sprawdzać poziom uprawnień konkretnych osób. Chcesz mieć gwarancję, że informatyk wejdzie do pomieszczenia z serwerem? A może wolisz kontrolować, kto jest akurat przy swoim stanowisku? Dostawca rozwiązań KD gwarantuje takie informacje, a nawet jeszcze więcej – np. podgląd zdarzeń, wydruk listy pracowników i tworzenie własnych szablonów. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest również moduł fotorejestracji, który eliminuje ryzyko podbijania karty za kolegę. Rozwiązania kontroli dostępu wykorzystywane są w firmach zatrudniających wielu pracowników, korporacjach, instytucjach, jak również wielu innych obiektach, w których kontrola dostępu stoi na pierwszym miejscu.