Zatrudnij profesjonalistę – pielęgnacja drzew nie jest prosta

Parki w miastach wymagają wyjątkowej pielęgnacji – drzewka należy regularnie przycinać, a utrudniające widoczność konary usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w znakomitej formie i czy wynajęcie profesjonalnej firmy jest niezbędne? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Sprawdź nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – kiedy zdecydować się na pomoc ekipy?

Cięcia korekcyjne, rozdrabnianie gałęzi, montaż wiązań elastycznych – wszystkie te czynności przyczyniają się do poprawy estetyki terenu zielonego, jak również bezpieczeństwa osób przechadzających się po nim. Regularne kształtowanie koron młodych drzew przynosi wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O bardziej dojrzałych drzewach również trzeba pamiętać – połamane konary powinno się cyklicznie usuwać, a wówczas drzewa będą prezentowały się nienagannie. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy gałęzie drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Interwencja profesjonalnej firmy jest niezastąpiona także po silnych wiatrach, kiedy uszkodzone drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu ludzi.

Pielęgnacja drzew – jaki sprzęt wykorzystywany jest przy wycince

Polskie prawo ciągle się zmienia. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja parków wiąże się z ciężką pracą. Bardzo często wycinka drzew wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu, ale jest on potrzebny także do wyrównania powierzchni. Wtedy warto skierować się do firmy zewnętrznej, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po ścięciu drzewa. Stworzone do tego celu ostrza rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można później zagospodarować np. jako surowiec energetyczny.