Trawa z rolki – Royal Garden

Tworzenie trawników za pomocą siewu jest bardzo popularne i powszechnie stosowane. Trawniki z siewów są niedrogim i skutecznym sposobem na założenie murawy, jak choćby tej dookoła domu. Mimo że nierzadko na efekt siewu należy poczekać parę miesięcy, jest tego warty.

Trawniki z siewów – etapy zakładania

Trawniki z siewów stanowią piękne otoczenie dla domu, mają jednak liczne wymagania i należy poświęcić im odpowiednią ilość uwagi w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Specjalnie wybrane nasiona powinno się siać w maju albo we wrześniu. Kiedy uda się wybrać odpowiednią mieszankę nasion, należy przystąpić do przygotowania podłoża. Następną częścią pracy nad trawnikiem jest dokładne wałowanie, czyli przyciśnięcie nasion do ziemi oraz systematyczne ich podlewanie. Każdy, kto zakładał trawniki z siewów ma świadomość, jak bardzo wymagające jest to zajęcie. Rezultat jednak jest tego warty.

Zalety i wady zakładania trawników z siewów

Zakładanie trawników z siewów to metoda, która wymaga wiele pracy i troski, jest również czasochłonne. Nierzadko okazuje się także, że taki rodzaj trawnika nie spełnia oczekiwań przy bardzo pochyłej powierzchni. Mimo wszystko nie wolno zapominać, że taki rodzaj murawy posiada mnóstwo plusów. Za przykład można podać cenę. Stworzenie trawnika z siewu to niedrogie przedsięwzięcie. Co więcej, istnieje możliwość kompleksowego dopasowania go do potrzeb – dzięki temu, że siew wykonuje się na własną rękę, istnieje możliwość, aby wybrać optymalne dla powierzchni i konkretnej ziemi nasiona. Umożliwia to osiągnięcie naprawdę wspaniałego efektu.