Stylowa posesja – zakładanie i utrzymanie trawników

Schludny trawnik prezentuje się stylowo i znakomicie komponuje się z całością posesji. Na rynku istnieją podmioty, które kompleksowo zajmują się dbaniem o trawniki. Jakie podmioty korzystają z ich pomocy i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – kostrzewa czerwona rozłogowa i mietlica psia

Usługi związane z pielęgnowaniem trawników stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. przedsiębiorstwa prywatne, gminy, zarządy zieleni miejskiej czy zespoły pałaców, które posiadają duże areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika wykorzystuje się wiele rodzajów roślin, wśród których wyróżniamy kostrzewę trzcinową, Lolium perenne czy Poa trivialis. Dużą popularnością cieszy się również trawa z darni, która zapewnia błyskawiczne efekty. Co wybrać – trawniki siane czy z darni? Wybór powinien zależeć od spodziewanych efektów, wielkości przestrzeni oraz rodzaju terenu. Trawa rozkładana dobrze spisuje się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – specjalistyczne urządzenia

Podmioty zajmujące się utrzymaniem trawników używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają zrealizować niezbędne prace. Należą do nich np. agregaty, samochody do transportu ziemi, koparki oraz wiele innych funkcjonalnych maszyn. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników odbywają się o wiele sprawniej. Bardzo ważne jest również nawadnianie trawnika, które często odbywa się przy pomocy nowoczesnych zraszaczy. Podmioty zajmujące się zakładaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który uległ zniszczeniu wskutek czynników zewnętrznych, jak np. mróz lub działalność zwierząt. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można odchwaszczenie, nawożenie czy skaryfikację, trawnik znowu prezentuje się pięknie.