
Projektujemy ogród – podłoża ogrodnicze
Prace w ogrodzie wymagają stosowania odpowiednich podłoży, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej stosowane i do których roślin się ich używa?
Podłoża ogrodnicze – sprawdź skalę kwasowości
Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać piękne rośliny, dlatego szalenie istotne jest dobranie najlepszych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła imponująca roślinność, odporna na negatywne warunki zewnętrzne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre typy roślin potrzebują specyficznych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów podłoży. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. torf, nawozy mineralne, ziemia kompostowa, węgiel brunatny. Ziemie różnią się od siebie odczynem PH, właściwościami chemicznymi i zawartością próchnicy.
Podłoża ogrodnicze – wykorzystaj potencjał zielonego dachu
Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest nadal szalenie popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki roślin, musisz dopasować specjalistyczny substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża wykorzystuje się np. do dużych roślin. Na substracie intensywnym można wysiewać także drzewa. Wymaga on wyjątkowej pielęgnacji i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są stworzone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak skalnice, smagliczki i zioła. Chcesz uprawiać rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.